• Dobra przyczepność tira podczas jazdy

    Kierowcy bardzo często poruszają między sobą temat zapewnienia dobrej przyczepności obsługiwanemu przez nich pojazdowi. Trudno się temu dziwić, ponieważ to od niej zależy, czy uda się bezpiecznie i szybko dojechać do celu podróży. Wiedzą o tym producenci różnych części do ciężarówek i dlatego starają się wypuszczać do sprzedaży najwyższej jakości towary doskonale nadające się do każdego rodzaju pojazdów. Nie można zapominać o tym, że już amortyzatory spełniają bardzo ważne funkcje zapewniające możliwość bezpiecznej jazdy, ich uzupełnieniem stają się siłowniki hamulców. Natomiast sami kierowcy najbardziej znają się na dostępnych w sprzedaży kluczach do kół pozwalających na przeprowadzanie drobnych napraw podczas jazdy.

     

    Najwyższej jakości klucze do kół samochodów ciężarowych

    W sprzedaży dostępnych jest wiele kluczy, z których mogą korzystać właściciele tirów, jednak nie wszystkie one posiadają jakość pozwalającą na korzystanie z nich również w warunkach drogowych. Tymczasem na długiej trasie trudno jest przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą spowodować, że koniecznym stanie się przeprowadzenie jakichś prac naprawczych podczas postojów. Dlatego właściciele dużych taborów ciężarowych wyposażają swoich kierowców w zestawy najbardziej nowoczesnych kluczy elektrycznych używanych nawet bez potrzeby podnoszenia pojazdu. Ich moc udarowa przy odkręcaniu może wynosić 370-710 Nm przy prędkości obrotowej silnika rzędu 1400/min. Natomiast większe naprawy ogumienia będą mogły być przeprowadzane jedynie w warsztatach zwłaszcza wówczas, gdy podczas ich dokonywania trzeba będzie sięgnąć po najbardziej rozbudowane podnośniki hydrauliczne.

    Jednak oczywistą jest rzeczą, że posiadanie przez tira dobrej przyczepności nie jest możliwe bez sprawnych hamulców. Dlatego każdy doświadczony kierowca wie czym są siłowniki hamulców. Odpowiadają one za sprawność sterowania osią hamowania i mogą być wymieniane w dowolnym momencie dzięki temu, że są gotowe do użytku od razu po ich kupieniu.