• Jak dobrze oświetlić ciężarówkę?

  Niezależnie od pogody i warunków panujących na drodze jest on w stanie pokonywać trasę bez zatrzymywania się, a co najważniejsze – bez kolizji. Każdy rodzaj oświetlenia jest standardowo przypisany do konkretnego modelu samochodu ciężarowego, dlatego wielu kierowców już podczas kupowania nowego pojazdu zwraca uwagę na gwarantowany przez producenta system oświetleniowy. Nie zmienia to jednak faktu, że przewoźnik może również samodzielnie dokupywać kolejnych części oświetleniowych pozwalających mu na jeszcze lepsze dostosowanie się do każdej sytuacji na drodze.

  Dobre oświetlenie ciężarówki pozwala kierowcy na szybką jazdę o każdej porze dnia i nocy.

  Rodzaje reflektorów przeznaczonych do ciężarówek

  Warto pamiętać, że w sprzedaży dostępne są różne rodzaje reflektorów, które należy posiadać, aby obsługiwany przez kierowcę pojazd ciężarowy był dobrze widoczny na drodze. Już oświetlenie główne produkowane jest przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, a jednocześnie posiada bogate wzornictwo, które dodatkowo gwarantuje pojazdowi doskonałą widoczność. Dzięki niemu kierowca może szybko porozumiewać się z innymi uczestnikami ruchu drogowego i sygnalizować swoje pojawienie się na drodze.

  Jego uzupełnieniem stają się reflektory dodatkowe, które spełniają funkcje użytkowe i są sprzedawane w seriach dostosowanych do potrzeb konkretnych pojazdów. Wyposażone w nowoczesną technologię LED mogą zmieniać dotychczasowe standardy i posiadać nie tylko okrągłe, ale również podłużne kształty przybierające formę listwy świetlnej. Są montowane w wielu różnych miejscach, na przykład na dachu kabiny samochodu ciężarowego.

  Jednak na tej podstawowej ofercie oświetleniowej nie kończy się lista towarów przygotowanych dla kierowców. Mogą oni sięgać również po tzw. reflektory robocze, których włączenie w godzinach nocnych będzie gwarantowało doskonałe oświetlenie konkretnego punktu na drodze. Te z nich, które są najbardziej wydajne zapewniają jednorodne oświetlenie bliży niezależnie od tego w jakim miejscu zostały one zamontowane.