• Jak dobrze zabezpieczyć transportowany towar?

  Sposoby wykorzystywania pasów transportowych

  Profesjonalne pasy transportowe mogą być wykorzystywane przez kierowców tirów na różne sposoby. Najbardziej pomysłowi właściciele pojazdów ciężarowych potrafią z nich korzystać na każdym etapie pracy z przewożonym towarem. Jednak ich podstawową funkcją jest zabezpieczanie różnej wielkości gabarytów przewożonych w tirze. Dzięki temu nie przesuwają się one po pojeździe i nie uderzają w kabinę. Mogą dojechać do miejsca docelowego bez żadnych uszkodzeń i trafić do sprzedaży lub do magazynów. Należy jednak pamiętać, że tylko najlepszej jakości pasy transportowe będą w stanie idealnie wręcz zabezpieczyć ładunki. Dlatego należy sięgać po takie produkty, które posiadają taśmę poliestrową o wysokiej wytrzymałości, odporną na możliwe uszkodzenia mechaniczne oraz na niszczące działanie różnego rodzaju związków chemicznych czy wysokiej temperatury. Istnieje także możliwość tworzenia całych systemów zabezpieczających poprzez sięgnięcie po napinacze łańcuchowe i drążki rozporowe

  Pytanie o to jak dobrze zabezpieczyć transportowany towar zadaje sobie wielu kierowców. Zwłaszcza ci mniej doświadczeni potrzebują pomocy podczas dokonywania wyboru najlepszego sprzętu zabezpieczającego, jednak również wieloletni przewoźnicy stają czasami przed potrzebą dokonania zakupu nowych dla siebie akcesoriów wykorzystywanych podczas prac przeładunkowych. Oczywiście najczęściej sięgają oni po pasy transportowe oraz różnego rodzaju akcesoria, a w tym klucze i śrubokręty.

   

  Dodatkowe akcesoria mocujące ładunek

  Same pasy transportowe nie są czasami w stanie dostatecznie zabezpieczyć przewożonego w tirze ładunku. Dlatego z całym pakietem dostarczanym kierowcy tira sprzedawane są również haki chwytne i obrotowe oraz uchwyty bagnetowe przeznaczone do listew. W zabezpieczaniu ładunków o dużych gabarytach pomagają także klucze i śrubokręty po które można sięgać w razie problemów z posiadanym już sprzętem.