• Naprawa samochodu ciężarowego na trasie

    Drobne naprawy samochodu ciężarowego

    Praktycznie każdy kierowca ciężarówki posiada przy sobie odpowiednie sprzęty i akcesoria pozwalające mu na przeprowadzanie drobnych napraw. Dotyczą one głównie produktów montowanych wewnątrz pojazdu lub pozwalających na zabezpieczanie załadunku. Zdarza się na przykład, że półka RTV umocowana na desce rozdzielczej za pomocą rzep zaczyna tracić stabilność, a wówczas kierowca może samodzielnie ją przytwierdzić. W ten sposób zapewni sobie bezpieczeństwo jazdy i będzie mógł na przykład spokojnie zerkać na telewizor. Równie ważne jest, aby osoba przewożąca wysokiej jakości towar potrafiła odpowiednio go zabezpieczyć za pomocą pasów transportowych. Wprawdzie posiadają one najwyższą jakość, jednak towar nimi zabezpieczony może czasami doprowadzać do ich obluzowania. Dlatego ważne jest, aby dokonywać wymiany przetartej taśmy i napinaczy spełniających rolę osprzętu.

    Naprawa samochodu ciężarowego może przebiegać na dwa sposoby. Wybór pomiędzy nimi zależy od rodzaju usterki oraz od tego jakie doświadczenie posiada konkretny kierowca. Może on więc samodzielnie zająć się serwisowaniem ciężarówki lub skorzystać z pomocy fachowców.

    Poważne naprawy samochodu ciężarowego w czasie jazdy

    Jednymi z ważnych akcesoriów posiadanych przez kierowców ciężarówek są klucze do kół. Oczywiście każdy przewoźnik wyjeżdżający w długą trasę stara się posiadać najlepszej jakości sprzęt i dokonuje częstej wymiany opon jednak trudno jest mu przewidzieć wszystkie awarie do jakich może dojść w trakcie jazdy. Wobec tego ważne jest, aby sięgać podczas robienia zakupów po mocne klucze przekładniowe z przedłużką, która wzmacnia moment obrotowy. Przy ich wykorzystaniu można przede wszystkim luzować śruby i odkręcać te z nich, które zdążyły się zapiec podczas długiego użytkowania. Wykonywanie takich czynności wymaga niekiedy użycia podnośnika hydraulicznego który również pozostaje w posiadaniu kierowcy tira. Musi on jednak pamiętać, że nie zawsze będzie w stanie samodzielnie wymienić koła.