• Wysoki standard pracy kierowcy samochodu ciężarowego

  Kierowca samochodu ciężarowego pozostaje w trasie bardzo często przez wiele godzin bez przerwy. Dlatego stara się on zadbać o posiadanie wysokiego standardu pracy, który sprawi jednocześnie, że będzie o wiele sprawniej kierował pojazdem. Pozwolą mu na to różnego rodzaju akcesoria oraz odpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku.

  Dobór odpowiednich akcesoriów do ciężarówek

  Za zapewnienie kierowcy samochodu ciężarowego odpowiedniego standardu pracy odpowiadają w dużej mierze różnego rodzaju akcesoria. Wprawdzie nie są one wykorzystywane do przeprowadzania prac naprawczych jednak sprawiają, że przewoźnik dużo łatwiej skupia się na trasie i nie robi się senny nawet po przejechaniu dziesięciu godzin bez przerwy. Za takie akcesoria uznać można na przykład półki RTV, na których kładzie się takie przedmioty jak laptop czy telewizor. Są one solidnie mocowane przy pomocy mocnych rzep i trafiają na deskę rozdzielczą.

  Z drugiej strony producenci akcesoriów przeznaczonych do ciężarówek nie zapominają o tym, że ich klientom mogą przeszkadzać podczas jazdy silne promienie słoneczne, dlatego wypuszczają do sprzedaży całe komplety zasłon do kabin. Dobrym uzupełnieniem dla nich stają się specjalne poduszki wyrabiane z myślą o kierowcach chcących odpocząć w godzinach nocnych nie opuszczając pojazdu.

   

  Odpowiednie zabezpieczenie przewożonego towaru

  Wydawać by się mogło, że odpowiednie zabezpieczenie przewożonego towaru nie ma większego znaczenia dla kierowcy i odpowiada jedynie za to czy otrzyma on pełne wynagrodzenie za wykonaną pracę po dowiezieniu na czas nieuszkodzonych przedmiotów. Jednak należy pamiętać, że użycie podczas prac załadunkowych odpowiednich pasów transportowych pozwala również na zabezpieczenie kabiny przed uderzeniami ze strony ciężkich przedmiotów przesuwających się po powierzchni przewozowej. Również nieco lżejsze produkty, które bez nadzoru uderzają o ciężarówkę mogą przeszkadzać kierowcy w pracy. Dlatego w sprzedaży dostępne są pasy ściągające i posiadające napinacz.